Δευτέρα 9 Ιανουαρίου 2012

ΣΥΛΛΑΣ- Α Σ ΜΟΥΤΑ ΔΟΜΟΚΟΥ 68 -58. ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!!

Την ήττα γνώρισε η ΜΟΥΤΑ στο κλειστό γυμναστήριο Αιδηψού σε ένα πολύ ενδιαφέροντα αγώνα.Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και καμιά ομάδα δεν μπορούσε να ξεφύγει στο σκορ.Το τέλος του ημιχρόνου βρήκε την ομάδα του Δομοκού να προηγείται 34-35.Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να χτίσουν μια διαφορά 12 πόντων . Η ΜΟΥΤΑ  αντέδρασε και στο τέταρτο δεκάλεπτο κατάφερε να μειώσει στους 5 πόντους  αλλά από εκείνο το σημείο κι έπειτα η ευστοχία της γηπεδούχου ομάδας στα σουτ τριών πόντων ήταν παροιμιώδης.Από τη ΜΟΥΤΑ ξεχώρισαν οι Πολύμερος 28! Σκαρμούτσος15.Να σημειωθεί ότι οΠ Ρήγας έπαιξε με πυρετό μιας και η ομάδα είχε βασικές απουσίες( Τσόγκας Α, ΚατσαούνοςΕ,Τσόγκας θ,ΜακαρεςΔ)