Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2012

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΙΒΑΔΙΑΣ- ΑΣ ΜΟΥΤΑ 69-56. ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΥΤΑ

Δεν τα κατάφερε σήμερα η Μούτα στη Λιβαδεία. Σε ένα εχθρικό γήπεδο η ομάδα του Δομοκού μπήκε δυνατά στα πρώτα λεπτά του αγώνα παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ.Στη συνέχεια όμως η γηπεδούχος ομάδα ανέβασε την απόδοσή της  και με σύμμαχο τη διαιτησία,(3 φάουλ Σκαρμούτσος 2 ανύπαρκτα) κατάφερε να προηγηθεί στη διάρκεια του πρώτου  δεκαλέπτου ακόμη και με 12 πόντους.Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Δομοκού κατάφερε να μειώσει τη διαφορά στο μισό καλάθι  (σκορ ημιχρόνου 32-31)Στην επανάληψη η ΜΟΥΤΑ προσπάθησε να ισορροπήσει το παιχνίδι, αλλά αυτό στάθηκε αδύνατο αφού το ματς εξελίχθηκε σε <<ροντέο>>.  <<Φίλαθλος>> της γηπεδούχου ομάδας βρέθηκε εντός  του παρκέ βρίζοντας και προκαλώντας τους παίκτες του Δομοκού.Τρεις τεχνικές ποινές σε βάρος της ομάδας του Δομοκού καθώς και η τρομερή ευστοχία των γηπεδούχων έξω από τη γραμμή των 6.75(10 τρίποντα σύνολο)εκτόξευσαν την διαφορά πάνω από τους 20 πόντους στην τρίτη περίοδο.Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ΜΟΥΤΑ έκανε προσπάθεια   ανάκαμψης αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει τη διαφορά στους 13 πόντους. Σκαρμούτσος, Τσόγκας, Δελήμπασης οι κορυφαίοι για τη ΜΟΥΤΑ ,Βέλλιος, Στάθας Σκάλτσας για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ.
 Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ  ΛΕΙΒΑΔΙΑΣ διαθέτει μια πολύ καλή ομάδα και νομίζω ότι δεν αρμόζει να επιστρατεύει ανορθόδοξες μεθόδους για τη νίκη.

ΑΠΌΛΛΩΝ ΛΕΙΒΑΔΙΑΣ προπονητές Παπαθανασίου -Ντούμας  Θανέλας Ν,Βέλλιος 16 (3 τριπ),Τσόλας Γ 3(1τριπ),ΚατσαλίγκοςΓ 6,Παπαδήμος Α 3,Στάθας Ν 15 (5 τριπ ),Κακοσαίος 2,Κουτσοβασίλης Ν,Γίτσας 6 (1τριπ),Γιούλας Ι 2,Καγιάς, Σκαλτσάς 16

ΑΣ ΜΟΥΤΑ προπονητής  Ν Τσουκαλαδέλης      Λάιος Γ,  Τσόγκας Ε,    Τσόγκας Α 20,    Κόκκινος Α 4,    Γκαραγκάνης Η,Πολύμερος 12, Κ,Σκαρμούτσος Κ 13,ΒλαχάκηςΚ, Ρούμελης Κ,Δελήμπασης Κ 6,Ρήγας Π 1,ΜακαρέςΔ.