Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2012

ΑΣ ΜΟΥΤΑ ΔΟΜΟΚΟΥ - ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 66-60

Ένα πραγματικά εντυπωσιακό ρεκόρ έκανε σήμερα η αγαπημένη ομάδα μπάσκετ του Δομοκού,μετά τη νίκη της επί του Μάκαρου Άμφισσας με σκορ 66-60 .Η ΜΟΥΤΑ δεν έχει γνωρίσει την ήττα στην έδρα της σε δύο αγωνιστικές σεζόν.Ένα όμορφο μπασκετικό απόγευμα χάρισε η ΜΟΥΤΑ σε όσους φιλάθλους βρέθηκαν στο κλειστό γυμναστήριο Δομοκού. Η ομάδα του Ν Τσουκαλαδέλη μπήκε δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο και είχε πάντα την πρωτοπορία στο σκορ.Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως η ΜΟΥΤΑ έχασε για λίγο την ισορροπία της μετά την έξοδο του Σκαρμούτσου (4 φάουλ)  όπως και την πρωτοπορία στο σκορ.Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα του Δομοκού ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της  και με όπλο τη  δυνατή άμυνα και με λύσεις από την περιφέρεια λύγισε τη σθεναρή άμυνα του Μάκαρου.Από τη ΜΟΥΤΑ ξεχώρισαν οι ΠολύμεροςΚ,Τσόγκας Α,ΚόκκινοςΑ.Από την ομάδα της Άμφισσας ξεχώρισαν οι Ψιμούλης Δ, 14 Μπουργανός 10,ΓΙΔΑΣ Α 12

ΑΣ ΜΟΥΤΑ προπονητής Ν Τσουκαλαδέλης βοηθ Π Κασιδόπουλος  Λάιος Γ,Ρήγας Π 2,Τσόγκας Α 17, Κόκκινος Α 7, Κατσαούνος Ε 4, Πολύμερος Κ 27,Σκαρμούτσος Κ 2,Βλαχάκης Κ,Ρούμελης Κ 5 Δελήμπασης Κ 2 ,Τσόγκας Ε, ΜακαρέςΔ.

ΜΑΚΑΡΟΣ  προπονητής Χρ Μωραιτης βοηθ Πρ  Πετρίδης  Παπούλιας Ν 7,Παπαθεοχάρης Θ 2,Οικονόμου Α 10, Γιαννικούλης Ι 2, Γιδάς Α 12 Κακογιάννης Γ,Κυριακίδης Σ,Μπουργανός Ν 10,Μαργώνης Ι 1,Πετρίδης Ι  2, Ψιμούλης Δ 14.