Τρίτη 7 Φεβρουαρίου 2012

ΑΣ Μούτα Δομοκού - ΑΣΕ Μπούκαλη 70-54

Άλλο ένα ροζ φύλλο αγώνα για την ομάδα του Δομοκού . Σε ένα ματς που αρνητικός πρωταγωνιστής ήταν η διαιτησία, η Μούτα κέρδισε την ομάδα της Λαμίας.Στα πρώτα λεπτά του ματς ο διαιτητής Ευαγγελόπουλος  καταλόγισε δυο τεχνικές ποινές και απέβαλε τον προπονητή της ομάδας του Δομοκού Νίκο Τσουκαλαδέλη,  επειδή σήκωσε τα χέρια του  διαμαρτυρόμενος  για ανύπαρκτο φάουλ .

Η απόφαση αυτή του διαιτητή  καθώς και άλλες λάθος υποδείξεις ήταν αρκετή για να <<χαλάσουν>> το ματς.Αρκετά νευρικές και οι δυο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο κράτησαν χαμηλά το σκορ (ημίχρονο 25-25). Στο δεύτερο ημίχρονο η Μούτα ανέβασε απόδοση και σε καμιά στιγμή δεν έχασε την πρωτοπορία στο σκορ.Το χαρακτηριστικό του δευτέρου ημιχρόνου ήταν οι σκληρές μάχες κάτω από τα καλάθια και εκεί όμως η διαιτησία είχε κλειστά τα μάτια . Ο Κ. Σκαρμούτσος ήταν τυχερός που τελείωσε σώος το ματς . Η αντιμετώπιση του από τους αντιπάλους ήταν προκλητική και αντιαθλητική και οι διαιτητές ήταν εκτός τόπου και χρόνου.Από την ομάδα του Δομοκού ξεχώρισαν οι Τσόγκας 21,Πολύμερος 20 Σκαρμούτσος 18.
Από την ομάδα του Μπούκαλη οι Στεργίου 11, Λαππας 11,Πιτσιλιώνης 11,Παπαδημητρίου 10.

ΑΣ ΜΟΥΤΑ προπονητής Ν Τσουκαλαδέλης βοηθ Π  Κασιδόπουλος Ευαγγελόπουλος Ν,ΡήγαςΠ 2 Τσόγκας Α 21,ΚόκκινοςΑ,Κατσαούνος Ε 2,Πολύμερος Κ 20,Σκαρμούτσος Κ 18,ΒλαχάκηςΚ, Ρούμελης Κ 3,Δελήμπασης 4,

ΑΣΕ ΜΠΟΥΚΑΛΗ προπονητής Θ Μελισσάρης βοηθ Στεργίου Γ  Φούρλας Μ,Πιτσιλιώνης Φ11,Στεργίου Κ 11,Γρανιτσιώτης Κ 5, ΣιόλοςΕ, Γκούμας Π 4,Χαραλαμπόπουλος, Μαμμης Δ,Γκότσης-Λογοθέτης 2,Καρακώστας Δ,Παπαδημητρίου Η 10,Λάππας 11